Зірочка
/ Наше життя / Чим урізноманітнити харчування взимку, щоб дитячий організм отримував все необхідне?
Чим урізноманітнити харчування взимку, щоб дитячий організм отримував все необхідне?

Складний сезон

Ось і зима прийшла за розкладом. Нагрянув холод, і попереду у нас ще багато снігових і морозних днів. І якщо для дорослих зима, це в першу чергу погана погода і необхідність носити на собі «тонни» одягу, то для дітвори це свято! Можна пограти в сніжки, покататися на санях, ліпити сніговиків і весело проводити час на вулиці, незважаючи на всі зимові примхи, лише б снігу вистачило. Однак дитяча непосидючість вимагає чималого підживлення, особливо взимку, коли температура повітря низька, і організм витрачає додаткову кількість енергії. А якщо врахувати той факт, що «зимовий стіл» набагато скромніше річного на наявність необхідних вітамінів, мікроелементів, білків і інших компонентів, то питання здорового повноцінного харчування в зимовий період стає більш актуальним. До того ж, не варто забувати і про хвороби. Взимку імунна система істотно слабкіша, ніж влітку через сильний холод і нестачу все тих же вітамінів і мікроелементів. Тому діти часто хворіють взимку, так як імунна система не в змозі справлятися з вірусною атакою.

На що звернути увагу

Взимку харчування вашого малюка має бути максимально різноманітним з великою кількістю фруктів і овочів. Ясна річ, що взимку можна придбати далеко не всі продукти. Віддавайте перевагу цитрусовим. Їх в зимовий період як раз вистачає! Апельсини, лимони та мандарини багаті на аскорбінову кислоту – вітамін, який допомагає нам справлятися з хворобами і триматися в тонусі. Крім вітаміну С, в цитрусових містяться ефірні олії, вітаміни А, В, а також ряд найважливіших мікроелементів. Єдиний недолік цитрусових фруктів в тому, що в деяких випадках вони можуть викликати алергію.

Дуже корисними будуть соки. Це, по суті, ті ж фрукти і овочі, але з більш концентрованим змістом всіх корисних компонентів. Взимку соки будуть, як ніколи, до речі, так як з їх допомогою можна швидко поповнити запаси вітамінів і мікроелементів.

У зимовий час потрібно подбати про їжі, що «зігріває», багатій білком. Це, наприклад, м’ясо, птиця або риба. Регулярно вживаючи ці продукти, організм вашої дитини буде поповнюватися цінними амінокислотами.

Ще одне універсальне джерело повноцінного білка – це молоко і молочні продукти. Цінність молочного білка в тому, що засвоюється він набагато легше, до того ж в молоці міститься кальцій і ряд інших важливих компонентів. Регулярне вживання молока допоможе зберегти міцними кістки дитини і уникнути ряду захворювань опорно-рухового апарату, зокрема остеопорозу.

Не забуваємо і про кисломолочні продукти. Кефір, йогурт і сир також багаті молочним білком, а також корисною флорою – лакто-і біфідобактеріями, а також продуктами їх життєдіяльності, які благотворно позначаються на стані травлення і підвищують імунний захист організму.

Все найкраще – дітям!

При виборі продуктів харчування для своїх діток будьте особливо уважні. Продукти здобувайте в «перевірених» місцях, де регулярно здійснюється санітарний контроль. Від продавців сміливо вимагайте сертифікати та іншу документацію, що вказує на безпеку продукту.

При виборі соків, молока і молочних продуктів обов’язково звертайте увагу на термін придатності готового продукту, а також його склад. Важливу роль грає і упаковка, в якій зберігається продукт. Важливо, щоб упаковка захищала їжу від шкідливих факторів впливу: вологості, мікроорганізмів, світла і повітря. Найкраще з такими завданнями справляється картонна багатошарова упаковка Тетра Пак. Купуючи соки, молоко і молочні продукти в упаковці Тетра Пак, ви точно будете знати про високу якість продукту для своєї дитини і найголовніше – його безпеку.

Залишити відповідь