Зірочка
/ Наше життя / 15 лютого - свято Стрітення, в народі "Стрічання", "Громиця", "Зимобор", яке відзначають через 40 днiв пiсля Рiздва Христового
15 лютого – свято Стрітення, в народі “Стрічання”, “Громиця”, “Зимобор”, яке відзначають через 40 днiв пiсля Рiздва Христового

Свято Стрітення відзначають 15 лютого у пам’ять про те, як Діва Марія принесла до Єрусалимського храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження для посвячення Богові.

Свято Стрітення в Україні шанувалось. Селяни в цей день, як правило, не працювали, і уважно придивлялись до погоди, бо «Лютий до березня в гості приїжджає», щоб «На Стрітення зимі з весною зустрітися». Вважалося: хто з них в цей день переборе, такою й буде погода до початку березня. В цей день, за народною прикметою, зима дає відчайдушний бій виїжджає на сонячну дорогу молодої весни: після Стрітення біжить стара навтьоки, поспішає – чує вона, лиходійка, що тепер не на її завалену осідаючими кучугурами вулицю свято йде!

15 лютого наші дошкільнята зібрались разом, щоб весело провести зиму і радісно зустріти весну. Вихователі та інструктор з фізкультури  розповіли їм про традиції свята, виконали старовинний обряд запалення свічі, яка має рятувати від блискавки та грому, усього недоброго, злого. А далі почалась справжня казка з цікавими героями, небезпечними пригодами та вражаючим закінченням. До дітей завітали білолиця Зима, якій діти подарували вірші та пісні та прекрасну Весну. Довго сперечались Зима з Весною, кому йти вперед, а кому вертатися.

Врешті решт Весна разом з дітьми перемогли Зиму.  Це свято залишиться з дітьми чудовими враженнями та незабутніми спогадами.

IMG_7319

Залишити відповідь