Зірочка
/ Батькам / Психолог радить
Психолог радить
В нашому садочку працює практичний психолог  Павлова Олена Вікторівна

IMG_7194

Ніколи не кажіть, що вам ніколи виховувати свою дитину. Це все одно, що сказати: «Мені ніколи її любити»

 

Основні завдання психологічної служби закладу

– проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми;
– консультативна допомога всім учасникам навчально-виховного процесу;
– психодіагностика;
– корекційно-розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами;
– допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації;
– психологічний супровід обдарованих дітей;
– психологічний супровід новоприбулих дітей;
– визначення психологічної готовності дітей 5-річного віку до навчання у школі.

Коли підходить час відправляти дитину в дитячий садок, ми все частіше стикаємося з тим, що на базі дитячого садка працює практичний психолог.

Хто він? Чим займається? І найголовніше питання, навіщо? З моєю дитиною все в порядку і йому психолог не потрібен.

Загальна помилка батьків полягає в тому, що психолог навішує ярлики психічної неспроможності їх дітей. Розвіюючи ці міфи, хотілося б зупинитися на питанні, чим займається психолог в дитячому саду? Почнемо з самого головного з цілей і завдань. Для того щоб дитина розвивалася всебічно психолог у своїй роботі передбачає всі аспекти розвитку: 
Фізичний розвиток.
 Володіння моторними вміннями; орієнтування в рухах, жестами і рухами передавати виразність рольової поведінки. 
Соціально-моральний розвиток
. Усвідомлення завдання, планування дій, вміння виправляти свої помилки, об’єднання з ровесниками на основі виконання вправ та завдань. 
Емоційний розвиток
. Інтерес до людей: їх зовнішності, професії, способу життя тощо. Повага до батьків, родичів, педагогів, однолітків. Утримання від ревнощів, суперництва, жадібності. 
Пізнавальний розвиток.
 Розвиток пізнавальних здібностей: загальних та логіко-математичних.

Мовленнєвий розвиток. Розвиток елементарних форм монологічної мови, уміння чітко й логічно висловлювати свою думку, активізувати словник. 
Креативний розвиток.
 Розвиток дивергентного мислення, творчої уяви. Нестандартні підходи до вирішення деяких питань.

Кругообіг в дитячому навчальному закладі

Найскладнішим завданням для практичного психолога дитячого садка – це організація продуктивної взаємодії всіх учасників педагогічного процесу, навчання їх взаємодії один з одним і всіх разом. Ця взаємодія або спільна робота можлива за умови розуміння і чіткого виконання всіма фахівцями своїх професійних і функціональних обов’язків. Повноцінність взаємодії, яка обумовлює ефективність діяльності, можлива тоді, коли, з одного боку, є однодумці, а з іншого боку – кожен чітко розуміє свої функції і можливості, вихователь не підміняє батьків або психолога, а психолог – вихователя і батьків.

Перші учасники кругообігу – це педагогічні працівники.
Основні напрями роботи. Круглий стіл, тренінги, семінари-практикуми, діагностика, індивідуальне консультування, пам’ятки, загальні рекомендації.

Наступні учасники – це батьки, на яких покладена вся відповідальність за виховання дітей, але які, в силу своєї не інформованості, покладають цю відповідальність на вихователів, психолога. І перше завдання – донести до батьків важливість виховного процесу саме з боку батьків, допомогти і підказати як правильно потрібно поводитись в тій чи іншій ситуації, як знайти спільну мову зі своєю дитиною не нашкодивши.
Основні напрями роботи. Психологічна просвіта, консультування, діагностика, психологічний стенд «Психолог радить», сторінка практичного психолога на сайті.

Основні напрями роботи:
Діагностична робота – це психологічне обстеження груп дітей. Для виявлення рівня розвитку або причин, які гальмують цей розвиток і навчання.

Корекційно-розвиваюча робота. Це напрямок діяльності психолога є найбільш складним і відповідальним, тому що включає в себе широкий спектр форм роботи. Це індивідуальні та групові заняття, робота з проблемами, як групи дітей так і окремих дітей, особистісних та пізнавальних сферах. І звичайно ж підготовка дітей до навчання в школі.

Підтримка дітей, які потрапили в скрутні життєві обставини. Індивідуальні бесіди, консультації з близькими дитині людьми.
Підтримка обдарованих дітей. Створення умов для подальшого розвитку їх творчих здібностей.
Підтримка дітей, які потребують підвищеної уваги. До них відносяться: неспокійні, конфліктні, соромливі, агресивні, замкнуті і тривожні діти, а також діти з мовними порушеннями і з затримкою психічного розвитку. Найголовніше це своєчасне виявлення таких дітей, виявлення причин подібного прояву. І виходячи з причин допомагати дітям адаптуватися в суспільстві. Бути впевненим у своїх силах.
Дуже важливим пунктом роботи практичного психолога є підготовка дитини до навчання в школі. Це проходить жирною рискою через всю роботу зі старшими дошкільниками.

Основні блоки при підготовці дитини до навчання в шолі:

Морфогенетична (психофізіологічна)
– стан здоров’я;
– функціональна зрілість.

Соціальна
– соціально-особистісна зрілість майбутнього першокласника

Психологічна
– мотиваційна сфера;
– інтелектуальна сфера;
– эмоційно-вольова сфера.

Психолог допоможе Вам у спілкуванні з дитиною, розкриє нові грані характеру малюка, допоможе йому стати впевненішим, товариським і життєрадісним.

/Files/images/veresen-2013/7254.gif

    На базі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна» діє Національна дитяча «гаряча» лінія за номером 0 800 500 225 335 ˗ зі стаціонарного телефону або 161 111 – з мобільних (пн.- пт. з 12.00 до 20.00 та в сб. з 12.00 до 16.00) та Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, яка працює цілодобово за безкоштовним номером 0 800 500 335 (із стаціонарного телефону) або 386 (з мобільних, діє до 24.11.2017р.). Дзвінки на «гарячу» лінію є безкоштовними.

     Інформуємо, що Національна «гаряча лінія»  з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації з 25.11. 2017р. переходить на  загальноєвропейський номер 116 123 (безкоштовний з мобільних телефонів).

Служба у справах дітей Первомайської міської ради

вул. Грушевського, 3

м.Первомайськ, 55200

тел. (05161)4-25-96, тел\факс (05161)4-25-57

Email: pervomaysk.ssd@gmail.com

Начальник служби: Перкова Наталія Миколаївна, (05161) 4-25-96

Завідувач сектору захисту прав, свобод та законних інтересів дітей

Кравченко Лариса Львівна (05161) 4-25-57

Завідувач сектору опіки піклування та усиновлення

Волошаненко Лариса Борисівна (05161) 4-25 – 57

Первомайський міський центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді

вул. Грушевського, 10

м.Первомайськ, 55213

тел. (05161)5-53-77

Email: pmzsssdm@ukr.net

Кримінальна  міліція Первомайського МВ УМВС України в Миколаївській обл.

вул. Грушевського, 29

м.Первомайськ, 55213

тел. чергової частини: (05161)4-22-02, 102

№ кабінету співробітників КМДС -16

тел.робочого кабінету:  (05161) 4-27-69

poradi_bat13