Зірочка
/ Батькам
Батькам

   34214306

          

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ  БАТЬКІВ

дії під час адаптивного карантину

 1. Перед виходом із дому проведіть термометрію у дитини.
 2. Оцініть стан здоров’я дитини та стан здоров’я самого себе.
 3. Пам’ятайте, що в разі виявлення підвищеної температури та ознак респіраторних захворювань вхід на територію закладу буде заборонено.
 4. При гарному самопочутті Вас та Вашої дитини, температурі тіла не більше 37,2 °С зберіться до дошкільного закладу:
 • одягніть захисну маску (респіратор) так, щоб були покриті ніс та рот;
 • візьміть взуття і одяг дитині на випадок дощової погоди;
 • візьміть довідку від лікаря у разі перенесеного інфекційного захворювання;
 1. Не забутьте проінформувати медичну сестру про стан здоров’я дитини.
 2. Пам’ятайте про те, що медичний працівник закладу повинен бути ознайомлений батьками з особливостями перебігу хронічних хвороб у дитини, щоб надати відповідну невідкладну медичну допомогу в разі необхідності.
 3. Пам’ятайте про власну персональну відповідальність за правдивість інформації про стан здоров’я дитини.
 4. У разі погіршення самопочуття дитини відмовтеся від відвідування дитиною закладу дошкільної освіти, зверніться по консультацію до лікаря, повідомте про причину відсутності вихователя.
 5. У разі виникнення необхідності залишити дитину дома з інших причин повідомте вихователя напередодні.
 6. У разі тимчасової відсутності дитини не через хворобу та бажання відновити відвідування дитиною закладу, повідомте вихователя напередодні у зв’язку з організацією харчування Вашої дитини.
 7. Заборонити батькам вихованців приносити іграшки та сторонні предмети у заклад дошкільної освіти.
 8. На території закладу освіти дотримуйтесь соціальної дистанції.

Потурбуймося кожен про себе та всі – про кожного!

 

Ми разом з Вами зацікавлені в тому, щоб відвідування дитиною дитячого садка було комфортним і корисним. Тому просимо Вас дотримуватися правил внутрішнього розпорядку   ДНЗ:

РОЗПОРЯДОК ДНЯ, ЧАС ЩОДЕННОГО РАНКОВОГО ПРИЙОМУ

 1. Дошкільний заклад працює в робочі дні з 7.00 – 19.00. Чергова група працює з 17.30 – до 19.00
 2. Групи працюють відповідно до Статуту ДНЗ №34, ранковий прийом дітей щодня з 7.00 до 8.15
 3. Щоденна навчально – виховна діяльність планується та здійснюється на основі програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та річного плану діяльності дошкільного закладу.
 4. Батьки мають право ознайомитися з програмою, річним планом ДНЗ та «Програмою розвитку дошкільного закладу».
 5. У разі відсутності дитини в ДНЗ з різних причин ( хвороба, відпустка чи вихідний день батьків, тощо) необхідно обов’язково повідомити вихователя, або медичну сестру про причину.
 6. Після тимчасового невідвідування дитиною дитячого закладу необхідно напередодні повідомити вихователя вашої групи та медсестру, що ви відновлюєте відвідування і на вашу дитину буде готуватися порція їжі на наступний день.
 7. Якщо дитина відсутня тривалий час в ДНЗ то вона  приймається до закладу тільки при наявності довідки від лікаря про задовільний стан дитини та дозвіл на відвідування ДНЗ.
 8. Кожного дня з 8.15 медсестра робить обхід груп з метою обліку дітей  і обстеження дітей. Якщо були виявлені ознаки захворювання, то медсестра зобов’язана негайно повідомити батькам, не дивлячись на довідку, про те, що дитина здорова. Та дитина у якої виявлені ознаки захворювання на наступний день до ДНЗ приймається лише після обстеження у дільничого педіатра та наявності довідки.

Правила щоденного прийому дітей та передачі їх батькам увечері

Департамент освіти розяснює кому можна забирати дітей з дошкільного закладу 

Тільки батьки та особи, що їх замінюють,

несуть відповідальність за дитину

У зв’язку із запитами, які надходять до Департаменту освіти та виконавчого комітету, прес-служба департаменту освіти роз’яснює:

– Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. №2947- ІІІ (зі змінами, далі – Сімейний кодекс) батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

– Частиною 6 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІІІ (зі змінами, далі – Закон № 2402) встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків відповідно до Закону № 2402.

– У частині 3 статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628- ІІІ (зі змінами, далі – Закон № 2628) зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.

– Згідно з частиною 2 статті 11 Закону України „Про дошкільну освіту”, дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.
Тобто вищезазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров’я тощо.

– Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття
(18 років).

Тільки повнолітнім вихователь має право передавати дитину
– Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

– Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (зі змінами, далі – Цивільний кодекс) фізичні особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність.

– Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу.

– Забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.
Зазначені вище норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров’я тощо.

– Відповідно до частини 1 статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття (18 років). Якщо малолітню дитину із садочка забирає старший брат чи сестра, які не досягли повноліття, вони самі ще є дітьми. Батьки зобов’язані виконувати зазначені вище норми по відношенню до обох своїх дітей.
Якщо неповнолітня дитина забирає з садочка маленьких братика/сестричку, батьки, вихователі та керівник закладу, даючи згоду на такі дії, наражають на небезпеку обох дітей. 3 огляду на це, забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.
Батьки або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю або тому працівникові ДНЗ, який приймає дітей у цей час. Неприпустимо відправляти дитину в дошкільний заклад саму, без супроводу дорослого.
Увечері вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за їх дорученням, заздалегідь попередивши вихователів про це і познайомивши вихователів з цією особою.
Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ, БАТЬКАМ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ.
Батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб
Оскільки відповідно до чинних нормативно-правових актів (частина друга статті 151 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 № 2947-ІІІ (СК)) батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, то за потреби інші особи можуть забирати дитину з дошкільного закладу. У цьому випадку батьки мають написати на ім’ я директора відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину з дошкільного навчального закладу. На підставі цієї заяви керівник навчального закладу дає згоду на те, щоб, окрім батьків, дитину з ДНЗ забирали інші особи (за наявності у них документів, що посвідчують їх особу).
Розлучені батьки, що мають судові спори по дитині, повинні попередити керівника освітнього закладу
– Відповідно до статті 153 Сімейного кодексу України мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.
– Стаття 159 Сімейного кодексу України передбачає вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї, зокрема:
1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.
{Абзац перший частини другої статті 159 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1397-VI від 21.05.2009}
В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.
Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров’я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.
{Частину другу статті 159 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 1397-VI від 21.05.2009}
3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.
4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

У випадку, коли судом визначено способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування, батьки завчасно повинні про це повідомити керівника дошкільного навчального закладу.

ОДЯГ ДИТИНИ В САДКУ

Дитина приходить в дитячий садок в чистому одязі та відповідно до сезону та погодних умов.В групі у дитини повинно бути змінне взуття (для малюків – із застібкою, липучкою) та обов’язково із закритою п’яткою. В дитячому садку у дитини є спеціальне місце для зберігання одягу, яке в належному вигляді підтримують батьки. У кожної дитини повинен бути особистий гребінець та особисті гігієнічні серветки.Для фізичних занять потрібна спеціальна фізкультурна форма, яка узгоджується з вихователем та батьками групи. Для перебування дитина на вулиці дитини потрібен зручний одяг, який не заважає активному руху дитини, який легко сушиться і який дитина може забруднити. Речі дитини, за бажанням батьків, можуть бути промарковані, на випадок обміну з іншими дітьми або втрати одягу. Одяг та взуття мають відповідати погодним умовам.Взимку та дощову погоду рекомендовано мати запасний одяг та рукавички.В шафі малюка обов’язково повинен бути комплект сухого змінного одягу в окремому мішечку. Дошкільний заклад попереджає, що деякі предмети та деталі одягу можуть бути небезпечними для дитини. Не дозволяється взуття із слизькою підошвою та поганим кріпленням, предмети одягу із шнурками, куртки з капюшоном без кнопочного кріплення, шарфи поверх куртки, прикраси на шиї у вигляді ланцюжків, намиста,шнурків, браслети та сережки. Забороняється дітям у дошкільному закладі одягати прикраси із коштовних металів(ланцюжки, хрестики, підвіски, сережки). Адміністрація ДНЗ, вихователі та технічних персонал не несуть відповідальність за їх збереження.

ПЕРЕБУВАННЯ ДИТИНИ НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ОСОБИСТІ РЕЧІ

В дошкільному закладі діти всіх вікових груп гуляють 2 рази на день, до 4 годин на день, відповідно до вимог Програми «Дитина», Санітарного регламенту для дошкільнизх навчальних закладів.

Прогулянки на вулицi дозволяється проводити при температурi повiтря не нижче -16 °C.

Влiтку пiд час прогулянок дiти повиннi мати головнi убори. Для запобiгання перегрiванню на сонцi частину прогулянки необхiдно проводити в тiнi дерев i пiд тiньовими навiсами. Прогулянки влiтку за вiдсутностi вiтру бажано супроводжувати водними процедурами, iграми з водою з використанням плескальних басейнiв, лiйок, гiдроiграшок.

В дошкільному закладі немає приміщення для зберігання дитячих велосипедів, самокатів та колясок. Якщо батьки залишають названі предмети в саду, то адміністрація не несе відповідальність за їх зберігання та цілісність.

Діти не можуть, у зв’язку з карантинними обмеженнями,  приносити у дошкільний заклад власні іграшку. Дозволяючи дитині принести у садочок іграшку, батьки порушують рекомендації МОЗУ та  погоджуються з тим, що педагоги групи не несуть відповідальнасть за її цілісність та наявність. Заборонено приносити іграшкову зброю.

ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ

При вступі дитини у дошкільний заклад батьки надають медичній сестрі медичний огляд дитини, та висновок лікаря про можливість відвідування ДНЗ; копію свідоцтва про народження .

Вихователь має право не приймати дітей з наявними ознаками захворювання дитини: кон’юнктивіт, висип,сильна нежить та кашель,підвищена температура тіла.

Медичний працівник контролює стан здоров’я дитини на прохання вихователя. Дитину, яка захворіла ізолюють від дітей групи, направляють на лікування додому або лікувальний заклад, терміново повідомивши батьків.

При захворюванні дитини інфекційними хворобами (скарлатина, коклюш, краснуха, кір, вітряна віспа і т.д.) — батьків просимо терміново повідомляти медичну сестру .

Якщо у дитини є алергія та інші особливості здоров’я та розвитку, батьки це повинні довести до відома медичного працівника та вихователя.

Батькам, або особам, що їх заміняють, категорично заборонено давати дітям та приносити в групу будь-які продукти харчування, з метою попередження харчових отруєнь та алергічних реакцій.

Меню в дитячому садку складається у відповідності до державних вимог по здоровому харчуванню. З меню можна ознайомитися в групі на інформаційному стенді та на стендах «Меню» які розміщено на кожному пішохідному марші.

СПІВПРАЦЯ

Дошкільний заклад завжди радий співпраці з батьками, завдяки якій створюються сприятливі умови для адаптації дитини і забезпечується безпечне середовище для її розвитку.

Батьки отримують педагогічну підтримку від всіх спеціалістів: логопеда, психолога, медсестри, вихователя, адміністрації по всіх питаннях, що стосуються виховання дитини. Приймальні години вказані у графіку на інформаційному стенді.

Для забезпечення гарного настрою дитини і її повноцінного розвитку, батьки кожен день контактують з вихователями групи, обмінюючись необхідною інформацією.

Питання, пов’язані із поведінкою чужої дитини, батьки зобов’язані вирішувати тільки через вихователя групи. Батькам заборонено звертатися до чужих дітей із зауваженнями чи докорами. Врегулюванням конфліктів між дітьми в групі займаються виключно педагоги. Спірні та конфліктні ситуації потрібно вирішувати у відсутності дитини.

Спеціально організовані індивідуальні бесіди з психологом по розвитку дитини проходять систематично, не рідше 1 разу в рік, на основі висновків засвоєння дитиною навчальної програми за рік. Додатково така бесіда проводиться при вступі нової дитини до дитячого садка, та в період адаптації.

З питаннями, проблемами, пропозиціями просимо звертатися до вихователя, завідувача, методиста, медичної сестри, батьківського комітету ДНЗ.  

РІЗНЕ

В приміщенні та на території дошкільного закладу суворо забороняється паління (наказ МОНУ від 08.11.2004 N 855 «Про заборону тютюнокуріння в навчальних закладах і установах Міністерства освіти і науки України і затвердження заходів щодо проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед дітей, учнівської та студентської молоді).

Заборонено блокування в’їзних воріт особистими транспортними засобами. Дошкільний заклад має забезпечити вільний доступ для в’їзду на територію садочка обслуговуючих машин (доставка харчування, вивіз сміття, ремонтні роботи) і для машин рятувальних служб у любий час.

Міністерство охорони здоров’я  надало Міністерству освіти та науки нове роз’яснення про те, яка медична довідка потрібна для зарахування   дитини в дитсадок з квітня 2018 року

МОЗ надало нове роз’яснення Міністерству освіти і науки про те, яку медичну довідку потрібно надавати для зарахування дитини до дитсадка. Відповідний лист надійшов до МОН 25 квітня 2018, замість попереднього роз’яснення

Згідно з новим листом МОЗ відтепер для вступу дитини до дитсадка не потрібно надавати медичну довідку особливої форми – достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, в якого спостерігається дитина. Для вступу дитини до школи батьки надають довідку від лікаря, що дитина пройшла профілактичний огляд (форма № 086-1/о).

Яка довідка потрібна для відвідування дитсадка

Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку про стан здоров’я дитини із засвідченням факту, що дитина здорова. Таку довідку випише педіатр або сімейний лікар закладу охорони здоров’я, у якому спостерігається дитина.

У довідці лікар має зазначити:

 • прізвище, ім’я, по батькові дитини;
 • дату народження;
 • місце проживання;
 • інформацію про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти.

Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис.

Якщо ж батьки або законні представники вирішать не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.

Зверніть увагу, що для дітей до 6 років, які йдуть у дитячий садок, не потрібна довідка № 086-1/о чи будь-якої іншої форми.

Про форми (№ 063/о) для профілактичних щеплень

Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у «Карті профілактичних щеплень»  (форма № 063/о). Цю форму ведуть у амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Відповідно до листа-роз’яснення МОЗ, інших довідок, крім зазначених вище, заклади дошкільної та шкільної освіти не мають права вимагати. Слід зазначити, що порядок прийому дітей до спеціалізованих закладів освіти, зокрема компенсаторного типу, здійснюється на підставі відповідних нормативно-правових актів, якими можуть передбачатися додаткові вимоги.

Нагадаємо, МОЗ України скасував «Медичну карту дитини» (форма № 026/о), яка раніше зберігалась у школах та дитсадках: дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу.

Право на медичну таємницю гарантує ст. 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII. «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта», – йдеться у Законі. Тож дані про стан здоров’я дитини можуть міститися виключно у «Історії розвитку дитини № ___» (Форма № 112/о ) – медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.

Безпечне середовище в закладі

Шановні батьки! З метою безпеки учасників освітнього процесу, в закладі наявна “Тривожна кнопка” охоронної фірми “САРМАТ -119” (договір №180 від 30.04.2020 р.)