Зірочка
/ Профспілковий куточок
Профспілковий куточок

До Вашої уваги відеорепортаж про діяльність ПК в ДНЗ №34 “Зірочка”

Відеорепортаж ПК ДНЗ №34 “Зірочка”

 У дитячому садочку апрацює дуже активна та дружна профспілкова команда — первинна профспілкова організація дошкільного навчального закладу №34 “Зірочка”

     На сьогодні в дитячому садочку працює 52 працівника, і всі  є членами Профспілки. Вже 5  рік  на чолі профспілкової організації ДНЗ перебуває творча і відповідальна людина — Павлова Олена Вікторівна, практичний психолог дошкільного закладу.

     Метою нашого профспілкового комітету є піклування про людину, про кожного працівника, незалежно від стажу, віку, посади. Ми намагаємося допомогти у вирішенні як професійних, так і соціальних питань, надаємо підтримку молодим спеціалістам, ветеранам праці.

    Члени нашої організації вірять у те, що саме профспілка має повноваження для ефективного захисту працівників закладу в сьогоденних економічних умовах, що тільки єдність навколо профспілки може вирішити нагальні проблеми і досягти поліпшення умов праці та життя .

Профспілкова команда дошкільного навчального закладу має власні прості, але дієві принципи роботи. Це — своєрідна життєва мудрість, вироблена роками діяльності:

  • Вміти слухати, розділяти різні погляди та думки;

  • Не давати обіцянок, якщо немає гарантії їх виконання;

  • Ніколи не забувати жодного прохання про допомогу.

     Профспілковий комітет тримає в полі зору усі проблеми та потреби працівників дитячого садка, як то: укладення колективного договору, оздоровлення, відпочинок, заробітна плата та робочі місця, безпечна праця, правовий захист та матеріальна підтримка, спортивна, культурно-масова робота, навчання і розваги та ін. Проведення роботи за конкретними напрямками покладено на відповідальних з основних питань профкому. Профспілковий комітет і відповідальні з даних напрямків працюють відповідно до затверджених планів діяльності.

     Трудовою конституцією будь-якого колективу є, звісно, колективний договір. Цей документ в ДНЗ №34  укладений між профспілковою організацією та адміністрацією закладу на чолі з директором Цісар Іриною Михайлівною на термін 5 років (2015— 2020). Приємно, що обидві сторони соціального діалогу дотримуються принципів рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності. Адміністрація закладу  підтримує добрі починання та задуми профспілкового комітету.

     Згідно колективного договору профспілкова організація бере участь у розв’язанні всіх проблем, які виникають у процесі роботи дошкільного закладу. Голова профкому входить до складу тарифікаційної комісії, де погоджує педагогічне навантаження. В організації розробляються та погоджуються з профкомом розклад та графіки роботи працівників. Профспілка здійснює контроль за правильністю встановлених посадових окладів, тарифікаційних ставок, своєчасним внесенням змін до тарифікації працівників.

     Окрім того, згідно положень колдоговору профспілковий комітет активно співпрацює з адміністрацією дитячого садка щодо інших важливих питань, як:

  • розробка правил внутрішнього трудового розпорядку;

  • участь у роботі атестаційної комісії;

  • перевірка готовності дошкільного закладу до нового навчального року та до осінньо-зимового періоду.

     На гідному рівні в первинці поставлена інформаційна робота, яка покликана допомогти рядовим членам профспілки побачити діяльність власної організації, а отже стати свідомою опорою своїм лідерам. Усі новини, матеріали семінарів, а також інформація від вищих органів Профспілки своєчасно доводиться до відома колективу.  Допомагає роботі профспілкової організації і добре налагоджена координація та співпраця з Первомайською міської організацією Профспілки працівників освіти і науки   яку очолює Ірина Володимирівна Сисоєва.

        Первинна профспілкова організація дошкільного навчального закладу №34 домагається створення таких умов праці, за яких кожен працівник міг би працювати і розвиватися як особистість, знаючи, що його права і свободи будуть непорушними. Але дуже важливо, щоб у колективі відчувалася родинна атмосфера, де кожен готовий прийти на допомогу ближньому в складній ситуації.